Kayseri bosch servis başvurusu ve danışma için lütfen tıklayınız...

   
     Servis Hattı: 0554 524 9674
Servisi Ara

Bosch E02 Hata Kodu Sebebi ve Tamiri

bosch e02 hata kodu

Hata kodları cihazların sorunlarını hızla anlayıp, gidrelimesini sağlayan uyarılardır. Kahramanmaraş bosch servisi olarak hazırladığımız bu makalede bosch E02 hata kodu sebebi ve buna bağlı olarak ortaya çıkan E13 ve E17 E17 hata kodlarının ne anlama geldiğini ve neler yapılması gerekdiğini konu alacağız.

Yazının içeriğine geçmeden önce, burada bahsedilen konuların sadece bilgilendirme amaçlı olduğunu önemle vurgulamak isteriz.  Cihazınızda herhangi bir sorun varsa lütfen servis hattımızı arayarak arıza kaydında bulununuz.Cihazın daha büyük sorunlara maruz kalmaması ve önemlisi de can güvenliğiniz için çamaşır makinenize müdahalede bulunmayınız.

Bosch E02 Hata Kodunun Sebebi Nedir?

Bosch çamaşır makinesinde beliren E02 yada E2 hata kodunun sebebi su kaynağıdır. Çamaşır makinesinin çalışmaya başlaması için gerekli suyun olmadığı anlamına gelebilir. Ya da makinenin su ile dolması gereken süreden çok daha fazla sürdüğü yani suyun çok az olduğu anlamınada gelebilir. Peki bu Bosch E02 Hata Kodu sorunu nasıl tespit edebiliriz ve neler yapılmalıdır?

Bosch E02 Hata Kodunda Yapılması Gerekenler

  • Öncelikle çamaşır makinesinin suyunu veren musluğun açık olup olmadığını kontrol ediniz. Dalgınlıkla kapalı tutulan musluk yüzünden makinenin su alması mümkün olmayacaktır.
  • Eğer musluk açıksa, makinenin temiz su hortumlarını kontrol ediniz. Eğer temiz su hortumları kırılmış, bükülmüş yada aşağı yönlü kalmış ise makinenin su alması zorlaşacaktır. Hotum çok kırılmış yada sızıntı yapıyorsa yenisi ile değiştirmeniz gerekecektir.
  • Su hortumunha herhangi bir sorun yoksa filtreleri kontrol etmeniz gerekecektir. Bunun için öncelikle temiz su hortumunu çıkartmanız gerekiyor. Hortumu çıkarttıktan sonra eliniz ile süzgeç şeklindeki filtreyi kontrol ediniz. Eğer kum, pislik vs varsa temizleyiniz. Tıkalı süzgeç nedeniyle su girişi fazlasıyla zorlanır. Eğer temizlemenize rağmen sorun devam ediyorsa lütfen bspservis yetkililerini arayınız.

E02 hata koduna bağlı olan diğer E17 VE E13 hata kodları için lütfen bspservis.com ile iletişime geçiniz. bspservis.com Kahramanmaraş bosch servisi olarak, Kahramanmaraş’da bosch ve diğer marka ürünlere teknik destek sağlayan özel bir servistir. Cihazlarda oluşan sorunlar karşısında, müşterilerimizin daha bilinçli olması adına hazırlamış olduğumuz bu ve bunun gibi diğer arıza bilgilendirmeleri için lütfen tıklayınız.

One Response so far.

  1. Levent dedi ki:

    Merhabalar;
    E13 hata kodu tam olarak ne anlama geliyor, yardımcı olabilir misiniz?
    Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: