Kayseri bosch servis başvurusu ve danışma için lütfen tıklayınız...

   
     Servis Hattı: 0554 524 9674
Servisi Ara

Bosch Çamaşır Makinesi Sıkarken Ses Yapıyor

“Bosch çamaşır makinesi sıkarken ses yapıyor.” şikayeti sıklıkla Kayseri Bosch servisi mize gelen şikayetler arasındadır. Çamaşır makinesi bazı durumlarda o kadar şiddetli ses çıkartır ki, uçak sesine benzer inanılmaz bir gürültü gelir. Bu ses çoğunlukla makine sıkma moduna geçtiğinde ortaya çıkar. Bu makalede gürültünün sebebine ve yapılması gerekenlere değineceğiz.

Benzer Şikayetler

 • Çamaşır makinesi sıkarken ses çıkartıyor.
 • Çamaşır makinesi sıkarken zıplıyor.
 • Çamaşır makinesi sıkarken yürüyor, yerinden oynuyor.

Bosch Çamaşır Makinesi Sıkarken Şiddetli Ses Geliyorsa Ne Yapılmalıdır?

Çamaşır makinesi arızaları bazı durumlarda ciddidir ve gerçekten emek ve zaman gerektirir. Eğer makinede şiddetli şekilde gürültü geliyorsa, bu ciddi bir problemin olduğunu gösterir. Makineyi asla bu şekilde kullanılmaya devam edilmemelidir. Kendiniz müdahale ederek tamir etmeye çalışmanız durumu daha da sıkıntıya sokabilir. Makinenin elektrik ile bağlantısını keserek, kayseri servisi ni çağırmanızı tavsiye ederiz.

Gürültünün Sebebi Nedir?

Çamaşır makinesi sıkarken ses yapıyor arızasının bir kaç nedeni olmakla beraber sıklıkla karşılaşılan 2 nedeni vardır.

bosch çamaşır makinesi sıkarken ses yapıyor

1- Çamaşır makinesi kazanının ( çamaşırları attığınız hazne ) yataklamasından kaynaklanabilir. Çamaşır makinesi çalışmıyorken, kapağını açın ve elinizle kazanı çevirin. Farklı bir sürtünme sesi geliyorsa problem kazan yataklarındadır. Bu problem için bspservis çağrı merkezini arayarak servis kaydı bırakmanız tavsiye edilir.

bosch çamaşır makinesi sıkarken zıplıyor

2- Çamaşır makinesi sıkarken zıplıyor sorununun en büyük sebeplerinden birisi de amortisör arızasıdır. Zamanla işlevini yitiren yada kırılan amortisörler, özellikle kazanın dönmeye başladığı yada durmaya başladığı aralıklarda artan salınımı karşılayamaz. Makinede yüksek oranda çarpma sesi ortaya çıkar. Ciddi bir problemdir. Amortisör basit bir parça gibi görünmesine karşın, montajı zor ve ustalık gerektirmektedir. Asla kendiniz müdahale etmeyiniz. Derhal Kahramanmaraş bosch servisi çağırılarak, gerekli işlemler yaptırılmazsa kazan ile bağlantılı diğer parçalarda arızaların olması kaçınılmazdır.

Makalenin başında belirttiğimiz üzere bu problemin ortaya çıkmasında pek çok sebep olabilir. Sıklıkla ortaya çıkan 2 nedenden bahsettik. Doğru tespit ve hızlı müdahale için BSP Servis hattımızı arayarak servis başvurusunda bulunabilirsiniz.

Son olarak Bosch marka ürünlerde ortaya çıkan diğer arızalar ve tespitlerle ilgili diğer makaleleri okuarak daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Saygılarımızla,

BSPServis Ekibi.

 

2 Responses so far.

 1. Osman dedi ki:

  Bosch marka bulasik makinemdede bu kod var. Ayni anlama mi geliyor?

  • bspservis dedi ki:

   Merhaba, bosch bulaşık makinesinde E2 hata kodu termostat hatası anlamına gelmektedir. Hata kodları her cihaz için farklı anlama gelmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: